- +7 jaar ervaring
Gescreende docent
PhD Robotica-materiaalkunde
Vrije Universiteit Brussel
Elsene , België
Leslocaties
Op locatie
Online
Leslocaties
Op locatie
Online
Over Ellen
Ik ben lesgever en onderzoeker aan de Vrije Universiteit Brussel, met een sterke achtergrond in de exacte wetenschappen en techniek (bv. mechanica, wiskunde, fysica, programmeren). Tijdens mijn opleiding en academische carrière als burgerlijk ingenieur heb ik geleerd hoe belangrijk het is om complexe leerstof te vertalen naar heldere en logische stappen.
Naast het geven van lessen en begeiden van studenten (bv bij hun thesis), geef ik ook al ruim 7 jaar bijles aan studenten uit het middelbaar (voornamelijk 3e graad), hogeschool, en universiteit.
Vanuit deze ervaring kan ik je dus ook zeker helpen als je helemaal voorbereid aan de start wil staan van hogere studies, of net wat problemen hebt met de overgang naar het hoger onderwijs.
Motivatie
Omdat ik zelf les geef, zie ik van dichtbij waar studenten over vallen en weet ik hoe je die obstakels kan overwinnen. Het fijne aan bijles geven is de directe, persoonlijke impact die je kan hebben op iemand. Je ziet de student groeien en het zelfvertrouwen terugvinden. Het is voor mij ook een ideale manier om mijn passie voor wetenschappen en onderwijs te combineren op een heel persoonlijke schaal.
Mijn aanpak
Ik start altijd met te kijken waar je net mee vastzit: is het de kennis, een gebrek aan inzicht, of eerder de studiemethode?
Zeker voor wiskunde en fysica probeer ik niet de nadruk te leggen op het gewoon gebruiken van de formules, maar ervoor te zorgen dat je ze echt snapt en het 'waarom' achter de formules begrijpt. Want ik geloof dat zodra de logica klikt, de oefeningen plots een stuk eenvoudiger worden. Je zal me daarom af en toe ook wel eens alledaagse voorwerpen rondom mij zien gebruiken om concepten ook visueel duidelijk te maken.
Vaak zijn er verschillende methodes om iets te begrijpen of een oefening op te lossen, en werkt er eentje beter dan een andere voor jou. Ook daar gaan we samen naar op zoek.
Opleiding
Diploma 1: PhD Robotica-materiaalkunde aan Vrije Universiteit Brussel
Diploma 2: Master / WO Burgerlijk ingenieur: mechanica - mechatronica aan Vrije Universiteit Brussel
Bijles voor deze vakken
- Examencommissie
- Scheikunde
- Natuurkunde
- Groepsles toelatingsproef geneeskunde
- Python
- Toelatingsproef
- Werktuigbouwkunde
- Wiskunde
- Thesis-scriptiebegeleiding
- PowerPoint
- Excel
- IJkingstoets
- Mechanica
- Natuurwetenschappen
- Programmeren
- Statistiek
- Studiebegeleiding
- Techniek
Studenten van Ellen:
Meer bijlesgevers wiskunde

- +1 jaar ervaring
Over Abdala
Mijn persoonlijke motivatie om bijles te geven komt voort uit mijn eigen ervaring. Ik heb zelf ook moeilijkheden gehad met studeren, wat me heeft geholpen om een sterke studiemethodiek en discipline te ontwikkelen. Ik besef hoe belangrijk het is om op de juiste manier met leerstof om te gaan en wil anderen graag ondersteunen in hun leerproces. Mijn doel is om niet alleen kennis over te dragen, maar ook om mijn studenten te helpen hun eigen studiekeuzes te verbeteren en hun zelfvertrouwen te vergroten.
- +2 jaar ervaring
Bijles wiskunde met Nele
- Online
- Op locatie
Over Nele
Ik ben momenteel bezig aan een Masteropleiding journalistiek aan de KU Leuven. Daarvoor heb ik een Bachelor en Master in de geografie gevolgd. In het secundair onderwijs ben ik afgestudeerd in de richting Grieks-Wiskunde (8 uur). Ik heb dus een achtergrond in wiskunde en wetenschappen (met een nadruk op aardrijkskunde), maar ik kan ook helpen bij algemene studiebegeleiding.

Bijles wiskunde met Nicolas
- Online
- Op locatie
Over Nicolas
Mijn motivatie om bijles te geven aan scholieren komt voort uit mijn passie voor kennis en mijn verlangen om jongeren te helpen hun volledige potentieel te bereiken. Ik vind het waardevol om complexe leerstof op een begrijpelijke manier uit te leggen en zie het als een mooie uitdaging om aan te sluiten bij de leerstijl en behoeften van iedere leerling. Het geeft mij voldoening om te merken dat een leerling meer zelfvertrouwen krijgt, betere resultaten behaalt en met een positiever gevoel naar school gaat. Verder breng ik ze graag een nieuw inzicht over de vakken die ze aanleren, en probeer ik hun interesse hiervoor op te wekken. Door bijles te geven kan ik niet alleen mijn eigen kennis verdiepen, maar ook een betekenisvolle bijdrage leveren aan de ontwikkeling en toekomst van jongeren.

- +1 jaar ervaring
Bijles wiskunde met Sem
- Online
- Op locatie
Over Sem
Ik breng graag kennis over aan studenten. Ik ben dan ook steeds heel blij als de bijlessen uiteindelijk resulteren in een goede punten.

- +4 jaar ervaring
Over Gilda
Gilda is afgestudeerd als ingenieur en is sinds 2012 bijna full-time bijlesgever (vorig jaar gaf ze bijna 300u les) voor o.a. wiskunde, wetenschappen en toelatingsexamens (zoals Geneeskunde). Deze toelatingsexamens doet ze ook elk jaar mee. Ze werkt bij voorkeur met lessen van 2u, zeker indien ze op verplaatsing doorgaan. Ze heeft ook veel ervaring met het begeleiden van thesissen, aangezien ze 15 jaar gewerkt heeft als onderzoeker aan de universiteit. Daarnaast heeft ze ook kort les gegeven in het middelbaar.