Utrecht, Nederland
Master / WO
Filosofie, Utrecht Universiteit
Mariëlle
Ik ben een breed opgeleide onderwijsfanaat met een achtergrond in kunstgeschiedenis en filosofie op Masterniveau. Ik heb werkervaring met doceren in het hoger onderwijs. Zo heb ik twee bachelorvakken gegeven aan Utrecht Universiteit in wijsgerige antropologie en filosofie van de geest. Hierbij was ik verantwoordelijk voor het voorbereiden van de werkgroepen en nam ik deel aan vergaderingen met de vakcoördinator en andere docenten om de lesstof te bespreken. Voor deze functie heb ik een persoonsgebonden docentenscursus gevolgd aan de universiteit en heb ik mijn didactische kwaliteiten verder ontwikkeld. Met name ben ik hierbij vertrouwd geraakt met het ter plekke aanpassen van de manieren van kennisoverdracht aan het niveau, de achtergrond en interesses van de studenten. Daarnaast heb ik ruime ervaring met het nakijken van teksten op verschillende niveaus opgedaan als redacteur bij tijdschrift Article in Utrecht. Ik heb tot nu toe vooral gewerkt met studenten ouder dan 18 jaar en volwassenen.
Motivatie
Lesgeven is een van mijn passies, met name het enthousiasmeren van studenten voor iets waar ze eerder niet geïnteresseerd in waren. Geschiedenis, kunst, filosofie en maatschappij staan bij mij hoog in het vaandel en zijn een essentieel onderdeel van iedereens algemene opvoeding en persoonlijke ontwikkeling. Om jezelf en de wereld om je heen te kunnen begrijpen zijn deze vakgebieden belangrijk. Ik zou graag mijn steentje willen bijdragen om culturele en historische interesses bij studenten te cultiveren.
Mijn aanpak
Ik vertrekt altijd vanuit de kennis en interesses van de studenten zelf, en kijk van daaruit wat aansluit bij hen en wat het best ewerkt. Dit geldt niet alleen voor de soort onderwerpen en voorbeelden maar ook mijn toon en houding. Ik wil daarbij studenten wel uitdagen om verder te kijken dan hun neus lang is door een interactieve leeromgeving te stimuleren. Meedenken is daarbij het keywoord. Je eigen mening en argument goed onder woorden te kunnen brengen wil ik studenten meegeven. Mijn eigen inlevingsvermogen, flexibiliteit en nieuwsgierigheid naar andere verhalen en stemmen helpen mij hierbij.
Opleiding
Diploma 1: Master / WO Filosofie aan Utrecht Universiteit
Bijles voor deze vakken
Engels, Geschiedenis, Maatschappijleer